Güncelleme İlkyardım Eğitimi

Home / Güncelleme İlkyardım Eğitimi

Güncelleme İlkyardım Eğitimleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

EĞİTİMİN AMACI:
Daha önce “İlkyardımcı Sertifikası” almış kişilerin, sertifikalarını yenilemek için her 3 yılda bir tekrar eğitime girmesi gerekmektedir. Bu amaçla verilen eğitimler Güncelleme İlkyardım Eğitimleri’ dir.
EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR:
İlkyardımcı Sertifikası ve İlkyardımcı Kimlik Kartı üzerinde var olan “Belge Geçerlilik Tarihi” üzerinden 3 aylık süre geçmemiş katılımcılar Güncelleme İlkyardım Eğitimleri’ ne katılabilirler.
EĞİTİM SÜRESİ:
Güncelleme İlkyardım Eğitimleri 1 gün /8 saat sürmektedir.
KATILIMCI SAYISI:
Eğitimler en az 7, en fazla 20 katılımcının katılımı ile eğitimin etkin olabilmesi için her 7 katılımcıya 1 eğitmen görevlendirilerek gerçekleştirilmektedir.
EĞİTİM YERİ:

  • HIZIROĞLU İlkyardım Eğitim Merkezi olarak bünyemizde yer alan eğitim salonlarında gerçekleştirilecek eğitimlere bireysel veya toplu olarak katılım sağlanabilir.
  • Talep üzerine, 7 ve üzeri katılımcı sayısı bulunması ve yönetmelik şartlarına uygun eğitim salonu bulundurulması halinde, istenilen tarihte firmanız bünyesinde de eğitim alabilirsiniz.
EĞİTİM PROGRAMI:
Eğitimin programı, uluslararası standartlara ve kriterlere göre belirlenmiş olup, (ERC–European Resuscitation Council, AHA–American Heart Association – Amerikan Kalp Cemiyeti) Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış İlkyardım Yönetmeliği’nde yer alan içeriğe sahiptir. Vaka çalışmaları, role-playler, video sunumları ile teorik ve pratik uygulamaları içermektedir.
Eğitimde katılımcılarımıza “Temel İlkyardım Uygulamaları Eğitim Kitabı”, “Bunları Hatırlayınız” eğitim kılavuzu, Çalışma Soruları verilmektedir.
EĞİTİM KADROSU
Eğitimlerimiz Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış İlkyardım Eğitimci sertifikasına sahip, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından yapılmaktadır.
KATILIMCILARDAN EĞİTİM ESNASINDA İSTENİLEN EVRAKLAR: 

  • T.C. Kimlik No’lu nüfus cüzdanı fotokopisi veya T.C. Kimlik No’lu ehliyet fotokopisi
  • 1 adet vesikalık fotoğraf
  • Eski ilkyardımcı kimlik kartı veya sertifikasının aslı