Temel İlkyardım Eğitimi

Home / Temel İlkyardım Eğitimi
EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR:
18 yaşını aşmış, en az ilkokul mezunu her birey bu eğitime katılabilir.
EĞİTİM SÜRESİ:
Temel İlkyardım Eğitimleri 2 gün /16 saat sürmektedir.
KATILIMCI SAYISI:
Eğitimler en az 7, en fazla 20 katılımcının katılımı ile eğitimin etkin olabilmesi için her 7 katılımcıya 1 eğitmen görevlendirilerek gerçekleştirilmektedir.
EĞİTİM YERİ:

  • HIZIROĞLU İlkyardım Eğitim Merkezi olarak bünyemizde yer alan eğitim salonlarında gerçekleştirilecek eğitimlere bireysel veya toplu olarak katılım sağlanabilir.
  • Talep üzerine, 7 ve üzeri katılımcı sayısı bulunması ve yönetmelik şartlarına uygun eğitim salonu bulundurulması halinde, istenilen tarihte firmanız bünyesinde de eğitim alabilirsiniz.
EĞİTİM PROGRAMI:
Eğitimin programı, Uluslararası standartlara ve kriterlere göre belirlenmiş olup, (ERC–European Resuscitation Council, AHA–American Heart Association – Amerikan Kalp Cemiyeti) Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış İlkyardım Yönetmeliği’nde yer alan içeriğe sahiptir. Vaka çalışmaları, role-playler, video sunumları ile teorik ve pratik uygulamaları içermektedir.
Eğitimde katılımcılarımıza “Temel İlkyardım Uygulamaları Eğitim Kitabı”, “Bunları Hatırlayınız” eğitim kılavuzu, Çalışma Soruları verilmektedir.
EĞİTİM KADROSU
Eğitimlerimiz Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış İlkyardım Eğitimci sertifikasına sahip, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından yapılmaktadır.
KİMLER BELGE ALMAYA HAK KAZANABİLİR:
Katılımcıların 2 sınav hakkı bulunmaktadır. Eğitimin ölçme ve değerlendirmesi İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Sınavlar eğitim tamamlandıktan sonra İzmir İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ nde (Narlıdere) mesai saatleri dışında gerçekleştirilir.
Sınav iki bölümden oluşmaktadır;

1. Bölüm (Teorik Sınav); 30 dakika sürer ve 20 tane çoktan seçmeli test sorusundan oluşmaktadır. Bu bölüm tamamıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından denetlenmektedir.


2. Bölüm (Pratik Sınav); katılımcı başına 10-15 dakika sürer, uygulama sorularından oluşmaktadır. Bu bölümde İl Sağlık Müdürlüğü denetmeni ile birlikte kurumumuzdan bir eğitmen de görev almaktadır.
Geçme Notları: Her iki bölümden 85 ve üzeri puan alan katılımcılar başarılı sayılmakta ve sertifika almaya hak kazanmaktadır. Teorik bölümden 85 altı puan alan katılımcılar pratik bölüme giremezler.
KATILIMCILARDAN EĞİTİM ESNASINDA İSTENİLEN EVRAKLAR:

  • T.C. Kimlik No’lu nüfus cüzdanı fotokopisi veya T.C. Kimlik No’lu ehliyet fotokopisi
  • 1 adet vesikalık fotoğraf